Кевін Бенавідес, Нассер Аль-Аттія і Янус ван Кастерен – переможці Дакара-2023

Кевін Бенавідес, Нассер Аль-Аттія і Янус ван Кастерен – переможці Дакара-202315 січня у Саудівській Аравії  завершився 45-й в історії ралі-рейд «Дакар»-2023. Учасники подолали 14-й етап Эль-Хуфуф – Даммам загальною протяжністю 417 км зі спецдільницею 136 км для всіх видів транспортних засобів.

У заліку мотоциклів переможцем заключного етапу став аргентинець Кевін Бенавідес. Він же посів перше місце у загальному заліку та виграв «Дакар»-2023, випередивши австралійця Тобі Прайса на 43 секунди. До трійки найкращих за підсумками ралі-рейду увійшов також американець Скайлер Хоус.

У заліку позашляховиків першим на 14 етапі був француз Герлен Шішері. Другий результат показав швед Маттіас Екстрем (+1.36), у трійку найкращих також увійшов Хенк Латеган (+1.44).
Переможцем «Дакара» став катарець Нассер Аль-Аттія, який на годину випередив француза Себастьєна Леба. Третім став представник Бразилії Лукас Мораєс.

У заліку вантажівок на фінальному етапі переміг літовець Вайдотас Пашкевичюс, другий результат у Мітчела ван ден Брінка з Нідерландів. Замкнув трійку найкращих чех Ярослав Вальтр.

У заліку вантажівок переможцем Дакара став нідерландський гонщик Янус ван Кастерен. Другий результат у чеха Мартіна Мацика, третє місце зайняв голландець Мартін ван ден Брінк.

У заліку квадроциклів першим на етапі фінішував літовець Лайсвідас Канцюс, другим – американець Пабло Копетті, третім Марсело Медейрос з Бразилії.
Переможцем «Дакару»-2023 став француз Александр Жиру, який випередив аргентинця Франциско Морену та Пабло Копетті.

У заліку серійних мотовсюдиходів переможцями заключного етапу став поляк Міхал Гочал. Другий результат показав Марек Гочал, у трійку найкращих також увійшов іспанець Пау Наварро.

Литовець Рокас Бацюшка, який лідирував у загальному заліку до фінального етапу, втратив перемогу на «Дакарі» через поломку кардану незадовго до фінішу та опустився на друге місце у загальному заліку. Переможцем ралі-рейду став Ерік Гочал, третє мысце у Марека Гочала.