Дакар-2023. Результати 8-го етапу

У Саудівській Аравії триває 45-й в історії ралі-рейд «Дакар»-2023 і 4-й поспіль, що проводиться в Саудівській Аравії.

«Дакар»-2023 стартував 31 грудня в «Морському таборі» неподалік міста Янбу-ель-Бахр, на березі Червоного моря. Завершиться марафон 15 січня на березі Перської затоки, у Даммамі.
Траса займе 70% шляху з меншою кількістю ліазонів. Під спецдільниці буде відведено 5000 км.

Учасники проїхали восьмий етап Аль-Давадімі - Ер-Ріяд загальною протяжністю 722,4 км зі спецдільницею 346 км.

У заліку мотоциклів найкращий час за підсумками спецділянки показав гонщик із Ботсвани Росс Бранч – 3 години 46 хвилин 18 секунд. Друге місце посів американець Мейсон Кляйн, який вийшов у лідери заліку, піднявшись із сьомого місця.

У заліку квадроциклів першим фінішував француз Олександр Жиру («Ямаха»).

У заліку позашляховиків на етапі був першим французький гонщик Себастьєн Льоб, другий результат показав лідер загального заліку Нассер Аль-Аттія із Катару . Замкнув трійку найкращих іспанець Карлос Сайнс-старший.
 Варто зазначити, що екіпаж Сайнса виграв етап, але отримав п'ятихвилинний штраф, внаслідок чого втратив перемогу і опустився на третє місце.

У заліку серійних мотовсюдиходів найкращим на восьмій спецділянці став аргентинець Гонсалес Феріолі, друге місце в екіпажу Ясіра Сейдану з Саудівської Аравії, трійку найсильніших замкнув іспанець Херард Фаррес Гуель.

У заліку вантажівок переможцем етапу чеський гонщик Мартін Мацик-молодший, другий результат показав Мітчел ван ден Брінк із Нідерландів. Замкнув трійку найкращих лідер загального заліку чех Алеш Лопрайс.