Свитолина: Ми не побачили будь-якої єдиної позиції від ФТУ або НОК, що ж робити тенісистам

Свитолина: Ми не побачили будь-якої єдиної позиції від ФТУ або НОК, що ж робити тенісистамЕліна Світоліна розповіла, як українські тенісисти намагалися домогтися відсторонення гравців із Росії та Білорусі.

Еліна Світоліна: «Знаєте, в перші дні повномасштабного вторгнення було дуже складно зрозуміти, що потрібно робити, як діяти. Звичайно в той момент, ми чекали, що буде якась комунікація з боку спортивного керівництва - ФТУ, Міністерства спорту, НОК, але її не було і нам довелося діяти самостійно, за своїми відчуттями, обговорюючи кроки в чаті, який ми створили в перші дні.

Ми намагалися переконати керівництво WTA в необхідності термінового бану гравців з Росії та Білорусі. Були в офісі, спілкувалися особисто. Але, ви ж розумієте, що вкрай складно щось зробити, коли через кілька днів в АТР-турі першою ракеткою стає гравець із Росії. Хто зважитися його забанити? А WTA самостійно на цей крок теж піти не ризикнула.

Ми написали незліченну кількість звернень, робили конференц-дзвінки, спілкувалися з керівництвом Турів, ITF і всіх турнірів Grand Slam - результат вам відомий. Ми вели розмови про фінансову допомогу, для тих українських гравців, хто найбільше цього потребував. Я знаю, що Леся Цуренко супроводжувала це питання і успішно довела його до кінця. Насправді сил і нервів було вкладено дуже багато в цю боротьбу, і для мене дуже дивно чути такі думки, що виходить так, що українські тенісисти ніби як не показали своєї позиції.

Мені здається, що якщо порівняти кількість наших дій з діями національних спортивних організацій, які мали б насамперед постаратися захистити тенісистів, то буде не дуже приємна для них картина. Адже ніхто з тенісистів не був готовий до того, що потрібно писати запити, готувати презентації та тексти, щоб переконати тенісні структури. Але в підсумку ми це робили, без будь-якої допомоги і підтримки з України.

Водночас говорити зараз про те, що українські гравці не повинні були виходити на матчі проти росіян, дещо дивно, адже минув уже практично рік, а ми так і не побачили будь-якої єдиної позиції від ФТУ або НОК, що ж робити тенісистам? Потрібно розуміти, що АТР і WTA - це професійні структури, а гравці це, умовно кажучи, наймані співробітники. Якщо співробітник не виходить на роботу, він не отримує зарплату і може отримати штраф. У тенісі саме так все і влаштовано. Тому повторюся: робити такі кроки, без підтримки з боку керівників національного спорту, без єдиної позиції - це просто не матиме жодного резонансу і не призведе до жодного результату».

 
За матеріалами: Великий теніс України
КОММЕНТИРОВАТЬ
Популярний ролик
Опитування
Ми в соцмережах
  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
Актуальне